ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Гідності без честі не буває

Гідності без честі не буває

«ЧИ Є В НАС ВОЛЯ, ЧИ Є В НАС ДОЛЯ...»

Вчора, завершуючи програму ТСН-Тиждень, Алла Мазур сказала: «А завтра побачимо, чи є в нас гідність і чи є свобода». Завтра – це сьогодні, тобто День гідності і Свободи. Загалом, щоб відповісти на це питання, не обов’язково ставити його собі 21 листопада. Але так уже повелося: аби звернути увагу на стан музейних колекцій, Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) встановила День музеїв, а щоб хоч раз на рік згадати, що на планеті є ще й безхатченки та голодні, генеральна Асамблея ООН запровадила Міжнародний день боротьби з бідністю. 

Свобода - це право вибору. Але не тільки – це ще й можливість. І нею користується кожен, залежно від того, хто як її розуміє. Її у нас так багато, що відразу й не перелічиш. Свобода обіцяти на виборах і не виконувати обіцянок. Брати хабарі і вимагати «відкати». Сприяти злочинцям сховатися від покарання, а то й утекти за кордон. Судити не за Кримінальним кодексом, а за таксою. Розкрадати військове спорядження, дерибанити гроші на військові замовлення і продовжувати носити генеральські погони. Ставати мультимільйонерами при скромній чиновницькій зарплаті. Гендлювати посадами і званнями. Відбирати чуже майно, колись це називалося  розбоєм, тепер - безбарвним словом рейдерство. Відгороджувати від людей береги річок і морські пляжі. Піднімати ціни на найнеобхідніші ліки до самих небес. Будувати, що захочеться і де заманеться, он уже вся столиця заставлена тридцятиповерховими свічками за упокой історичного Києва. Встановлювати комунальні тарифи «від стелі». Валяти дурня у Верховній Раді і голосувати за відверто лобістські закони... Решту кожен може дописати, виходячи з власного досвіду.

Маємо свободу виступати з полум’яними промовами на захист знедолених і бити себе вилами в груди, забувши зняти сорочку вартістю до 6000 гривень, агітувати пенсіонерів у  дамських туфлях зі зміїної шкіри і хизуватись у парламенті сумочками від бренду Chanel (що це таке – не знаю, але читав, що коштує від 50 до 80 тисяч гривень). Відверто демонструвати зневагу до України і голосувати проти законів на її захист.

Ще маємо свободу виходити на мітинги, на які ніхто не реагує. Друкувати в газетах статті, яких ніхто не читає. Писати скарги, більше того – депутатські запити, не отримуючи на них відповідей. Ходити по інстанціях, доки не відмовлять ноги, і спокійно конати у промерзлій квартирі. Гинути під мінометним вогнем на східних рубежах Вітчизни, ставати інвалідами і шукати гроші на лікування, бо всі вони осіли у кишенях можновладців та пройдисвітів. І милуватися деклараціями слуг народу та думати-гадати, чи посадять бодай когось із них за неправедно нажите добро.

Чи є в нас гідність? Є! У тих, хто не голосує за гречку і не гнеться перед сильними світу цього. Хто знає, коли треба потерпіти, а коли ні терпіти, ні прощати не можна. Хто стояв і досі перебуває на Майдані Гідності. Хто ще не зневірився в тому, що Україна має майбутнє і з нами Бог.

А ті, про кого йдеться вище (за винятком останнього абзацу), її ніколи не мали, не мають і не будуть мати. Незалежно від того, підписують вони укази, постанови чи розпорядження, скільки зірок носять на погонах і які шеврони у них на рукавах, на яких програмах їх показують – «Право на владу» чи «Світське життя» із Катьою Осадчою. Бо гідності без честі не буває.

Це наш День, земляки! Слава Україні!

2298 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.