ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

До подій в Умані

До подій в Умані

Соромно і прикро. Соромно, що це сталося в Україні. І прикро – за євреїв, котрим плюнуто в обличчя та сплюндровано їхню святиню. Прикро за українців, яких у черговий раз спробували показати як печерних антисемітів. Тільки я не дуже схиляюся до думки, ніби те зробили українські політичні  недоростки. Коли б це були вони, то кращої нагоди продемонструвати свою дурість, як паломництво хасидів до могили ребе Нахмана, годі було б і шукати. Але тоді все пройшло мирно. Та й після неадекватного виступу президента Ізраїлю у Верховній Раді нічого подібного не сталося. Наругу над синагогою і могилою цадика вчинено саме тепер, коли представники обох народів спільно відзначили

75-у річницю трагедії Бабиного Яру і домовилися про заходи по дальшому вшануванню пам’яті жертв нацистів та коли Кнесет Ізраїлю наблизився до розгляду резолюції про визнання Голодомору актом геноциду українського народу.

Уманські події дуже вже нагадують почерк провокаторів, котрі під час вшанування козацтва плюндрували могилу Сірка, потім перекидали хрести на могилах січових стрільців, оскверняли пам’ятники жертвам Голодомору і малювали свастики на монументі героям Крут та надгробках  воїнів УПА. Їхньої тупості дістає на демонстрацію ненависті, але не вистачає навіть на те, аби зрозуміти, що свинячою головою українського єврея тепер не злякаєш: минула війна внесла свої корективи. Батьки мого друга дитинства дядько Ісак і тітка Ціля, наприклад, у сприятливі  часи хрущовської економічної відлиги так само годували кабанчика, як і мої батьки.

В Україні немає українсько-єврейських протиріч. Наш держава серйозно протистоїть будь-яким проявам національної нетерпимості і про права євреїв, як й інших національних меншин, піклується часом більше, ніж про українців. Звичайно, в нашому побутовому фольклорі існує образ хитрого Жида. Як і скупенького жлобуватого Хохла. Але побутовий антисемітизм є у всіх країнах, де живуть євреї. Це не я сказав, це слова президента Європейської єврейської ради Ігоря Коломойського.

Генеральний прокурор Юрій Луценко відкликав з відпустки черкаського обласного прокурора і зобов’язав його поставити під «жорсткий прокурорський контроль процес розслідування», пообіцявши і самому ретельно слідкувати за цим процесом. Варварські дії в Умані перекваліфіковано зі статті про хуліганство на частину 3-ю статті 161-ї Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності або ставлення до релігії». Нею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до восьми років. Воно має наздогнати покидьків, хто б вони  не були і  куди б не сховалися. Україна, котра першою серед колишніх радянських республік відмовилася від прихованого державного антисемітизму, повинна продемонструвати свою рішучість у боротьбі з ксенофобією, расовою ненавистю та  релігійною нетерпимістю.  

1417 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.