ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
10.10.2017 | 18:00

До Кропивницького завітав художник з Івано-Франківська. ФОТО

До Кропивницького завітав художник з Івано-Франківська. ФОТО

Сьогодні, 10 жовтня, до Кропивницького разом зі своїми роботами завітав  художник з Івано-Франківська, член Національної Спілки художників України Федір Матейчук.

На картинах, привезених митцем, - переважно пейзажі Західної України: «Тут є і Седнів,  і Закарпаття, і Прикарпаття, є Кам’янець-Подільський. Я не спеціально так підбирав. Просто наспіх узяв те, що було більш-менш зібрано й оформлено. А взагалі в мене є багато робіт з різних регіонів України, я часто їжджу на пленери, що для художника дуже цікаво й важливо».

Улюблені фарби художника – олійні. Хоча в найближчому майбутньому Федір Матейчук хоче перейти на пастель, через те, що з нею легше працювати, особливо на пленерах.

Найбільше любить пейзажі. За словами Федора Матейчука, більшість художників зараз перейшли на пейзажі, оскільки цей жанр є успішним в комерційному сенсі: «Як би там не було, а кожен художник зацікавлений, щоб рано чи пізно хтось купив його картину. Хоча, пригадую, один з художників заявив у відповідь на питання чому не продає свої роботи, що «велике мистецтво не продається». З того я думаю можна хіба що посміятись, бо й велике мистецтво повинне продаватись і в цьому немає нічого такого».

Федір Матейчук – дуже продуктивний художник: у середньому на одну картину він витрачає 2-3 години. За добу може працювати по 12 і більше годин поспіль. Художник стверджує, що процес настільки його поглинає, що він зовсім не відчуває втоми навіть о першій ночі. Примітно, що свої картини Федір Матейчук пише виключно навстоячки.

Його роботи можна побачити у приватних колекціях України (Коломия, Івано-Франківськ, Київ), Китаю, Ізраїлю, Англії, Америки, Італії, але найголовнішим своїм шедевром Федір Матейчук вважає свою донечку Єлизавету (саме її зображено на картині з «Кобзарем» в руках – ред. ). Дівчинці 9 років і, схоже, що вона успадкувала від батька хист до малювання. Роботи юної художниці кропивничани вже зовсім скоро зможуть побачити на виставці ІІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Щаслива дитина – квітуча Україна». Федір Матейчук подарував до призового фонду конкурсу одну зі своїх робіт і наголосив на важливості таких конкурсів: «Те, що у Вас організовується такий конкурс для дітей – це велика праця і великий позитив. Для дітей дуже важливе визнання й заохочення. Це надихає їх ще більше, ніж дорослих. Художнику завжди треба знати, що він комусь потрібен і потрібне його мистецтво».

У Кропивницькому Матейчук сьогодні вперше. Йому дуже сподобалось наше місто і він мріє потрапити на один з пленерів, що організовує власник галереї «Єлисаветград» Микола Цуканов.

«Ми їдемо десь за кордон, а своєї України не знаємо. У мене поряд з Івано-Франківськом  Чернівецька область, Тернопільська. Недавно я бував у тих краях на пленері. Ми групою їздили у різні села і, Ви знаєте, - село від села відрізняється. А що вже говорити про великі міста та віддалені одну від одної області. Ваше місто по-своєму дуже цікаве. Архітектура вишукана. І, як я помітив, у Вас дуже багато дерев, навіть більше ніж у нас. Такі старі могутні дерева»,поділився побаченим Федір Матейчук.

На стереотип «художник повинен бути голодним» у Федора Матейчука своя відповідь. «Голодний художник – то перебільшення. Хоча з цим можна погодитись - надміру ситий художник менше думає про творчість, бо він забезпечений і щось може зробити - а може не зробити, щось написати – а щось не написати. Але в нього немає особливої потреби для творчості. Хоча, з іншого боку, я думаю, що тут не голод має спрацьовувати. Є потреба творити щось для душі - людина по своїй природі подібна до Бога, хоче творити якусь ту свою дрібничку. Кожен щось створює – художник своє, столяр своє, інші своє. Все потрібне. Я думаю, що художник все ж таки голодний на красу – не може тією красою «наїстися»», - пофілософствував художник.

Федір Матейчук пообіцяв ще не раз відвідати Кропивницький та зобразити красу нашого краю на своїх полотнах.

469 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.