ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.05.2017 | 15:11

Депутати Кіровоградської облради не погодили Інгульській шахті гірничий відвід

Депутати Кіровоградської облради не погодили Інгульській шахті гірничий відвід

Сьогоднi на сесiї обласної ради депутати розглянули клопотання Iнгульської шахти державного пiдприємства “Схiдний гiрничо-збагачувальний комбiнат” щодо отримання гiрничого вiдводу площею 102,3 га. 

Керiвництво шахти просило дозволу на продовження розробки Схiдної рудної зони Центрального родовища уранових руд на термiн дiї спецiального дозволу на користування надрами. 

Перед депутатами обласної ради виступив мiський голова Кропивницького Андрiй Райкович. Вiн наголосив, що мiсто оцiнює стратегiчне значення шахти, проте наразi гостро стоїть проблема екологiї. Адже мiсто займає лiдируючi позицiї за рiвнем онкозахворювань. Тому, за словами мiського голови, перш нiж продовжувати дозвiл на гiрничий вiдвiд, вiд пiдприємства потрiбно отримати гарантiї соцiальної спiвпрацi. Адже зобов’язання, якi обiцяло виконати пiдприємство у 2008 роцi, просячи вiдвiд, наразi виконанi не у повному обсязi. За словами мера, пропозицiя пiдприємства про соцiальну пiдтримку у 2 мiльйона на 4 роки є мiзерною, у порiвняннi зi шкодою, яку наносить дiяльнiсть шахти. Натомiсть мiсто Жовтi Води, де також працює шахта, отримує бiльше соцiальних гарантiй. Мiський голова зазначив, що СхiдГЗК також має спрямувати звернення до уряду щодо запровадження державної програми радiацiйного захисту мiста.

Головний iнженер СхiдГЗК Вiктор Пухальський звертаючись до депутатiв заявив, що пiдприємство є стратегiчним для держави, оскiльки вугiлля марки антрацит видобувається лише на окупованих територiях, а тому ядерна енергетика сходнi витягує енергетичну сферу країни. За словами посадовця, пiдприємство готове до спiвпрацi, але хоче знати на якi потреби спрямують видiленi ними кошти. Також головний iнженер зазначив, що згiдно останнiх законодавчих змiн, держпiдприємствам заборонено укладати так званi «соцiальнi угоди». Проте на СхiдГЗК готовi видiлити 2 мiльйони Кропивницькому на 4 роки.

Депутати облради Валерiй Чудний та Артем Погребнюк зазначили, що мiж пiдприємством i мiстом необхiдно досягти домовленостi про взаємовигiдну дiяльнiсть. Адже окрiм робочих мiсць та стратегiчного видобутку пiдприємство шкодить довкiллю. 

Питання про продовження дозволу на гiрничий вiдвiд наразi не набрало бiльшостi голосiв депутатiв. «За» проголосувало 28 депутатiв. Голова облради Олександр Чорноiваненко заявив про можливе повернення до переголосування. Питання про переголосування двiчi ставилося на голосування, проте знову не набрало необхiдної кiлькостi голосiв. 

609 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.