ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
17.02.2018 | 10:00

Дебютний роман викладачки ЦДПУ продаватимуть у Канаді. ФОТО

Дебютний роман викладачки ЦДПУ продаватимуть у Канаді. ФОТО

Вчора, 16 лютого, у театрі ім. Марка Кропивницького викладачка Центральноукраїнського державного педагогічного університету Ольга Кирилюк презентувала дебютний роман «Іду на мир».

На презентацію прийшли студенти, школярі та колеги молодої письменниці, а також очільник облдержадміністрації.

Книга вийшла друком наприкінці минулого року в рамках обласної програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2016-2020 роки. Презентація видання вже відбулася у Знам’янці, Новоукраїнці, а також Дніпрі.

«Майже за рік я написала основну сюжетну лінію, а ще рік вдосконалювала та відшліфовувала діалоги героїв. Це книга про любов, хоча військові дії також описані в романі. Поштовхом для написання цього роману стали реальні історії моїх студентів. А от сюжетну лінію мені підкинуло саме життя. У грудні 2014 року ми  урочисто зустріли бійців 34-го батальйону із зони АТО, я побачила хлопця і дівчину, які стояли на колінах у снігу дивилися один на одного і не звертали жодної уваги на фотографів, волонтерів, активістів. Я відразу зрозуміла, що мій роман має завершитися саме так. У житті я так і не познайомилася з цією парою і не знаю як склалося їхнє життя, але натомість ця миттєвість стала частиною книги», - зазначила Ольга Кирилюк.

І додала, що починала писати книгу як сценарій до фільму, але згодом вирішила написати роман. Однак, сподівається, що колись книгу екранізують.

Одним із прототипів головних героїв став демобілізований військовий Роман Несен.

«Я брав участь  у бойових діях в 2014-2015 роках. Проходив службу в складі  34-го батальйону. Ольга Кирилюк була моєю викладачкою, на той час я навчався на заочній формі та працював. Однак не дочекавшись повістки пішов добровольцем у військкомат. На той час у нас з Ольгою Кирилюк  вже були приятельські стосунки, адже вона морально підтримувала: писала листи, зустрічала із зони бойових дій. Ми багато говорили про стосунки, побуд та психологічні речі у зоні АТО. Мені приємно, що ці спогади стали частиною книги», - підкреслив учасник АТО Роман Несен.  

Ольга Кирилюк зазначила, що це не перша її книга, попередні чотири ще не надруковані. За словами письменниці,  попередні романи ще не достатньо відшліфовані, аби їх показувати людям.

Натомість книга «Іду на мир» продаватиметься в Канаді. Спочатку Ольга Кирилюк дала прочитати рукопис в електронній версії знайомим у Канаді, а потім вона дізналася, що його читають цілими українськими родинами. Згодом, видавці звернулися до Ольги Кирилюк проханням надіслати книги для продажу в Канаді. Наразі примірники книги вже відправлені за океан. 

329 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.