ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Де ховається «диявол, що в деталях»?

Де ховається «диявол, що в деталях»?

У Верховній Раді ухвалили рішення про включення до порядку денного 9-ої сесії та передачі до Конституційного суду проекту закону про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському Союзі та в НАТО. За це проголосував 321 народний депутат.

Результат очікуваний – курс на ЄС і НАТО у зв’язку з російською агресією стає все популярнішим у суспільстві. Он і Юлія Володимирівна після невдачі із запропонованою нею ідеєю меморандуму швиденько вивісила по Україні білборди «Майбутнє України в ЄС, безпека України в НАТО». 

Відверто виступати проти цього сьогодні, коли на сході гинуть наші солдати і горять оселі наших співвітчизників, дозволяють собі лише опозиціонери «опоблоківського розливу» та й то не прямо. Юрій Бойко, скажімо, «впевнений» що курс на ЄС і НАТО людей не цікавить, а політичні декларації, до яких він відносить це питання,  є елементом передвиборчої кампанії президента. «Ми вважаємо, що це не є тим, що потрібно громадянам України», – розписався за народ лідер «Опоблоку».

Потрусив політичним нафталіном і «вічний нардеп» Литвин – мовляв, не про те сьогодні говоримо, он на моїй Житомирщині… Втім, Володимир Михайлович не здивував. Ще у 2016-му він закликав відновити відносини з Росією і забути про Євросоюз. При цьому не посоромився плюнути українцям в обличчя: «Я думаю, тут спрацьовує таке питомо українське: сподобатися тим, хто багатший, більш цивілізованим країнам» (виділення моє. – Авт.).  

Очікувано «підтримав» проект постанови й лідер фракції «Відродження» Віктор Бондар: Ми, знаєте, не проти, тільки такі речі потрібно вирішувати на референдумі. Віктор Васильович вийшов із Партії регіонів 19 лютого 2014 року, мотивуючи це тим, що  обіцяв своїм виборцям європейський курс розвитку країни, та керівництво країни одноосібним рішенням змінило цей курс на протилежний. Щоправда, саме цього дня почався обвал фракції ПР, в результаті її покинули близько вісімдесяти депутатів. Чому він не порвав із «регіоналами» раніше, хоча б тоді, коли беркутівці гамселили студентів на Майдані, – питання риторичне. Тож, що у Бондаря на умі, здогадатися важко. Хоча, як досвідчений політик, він прекрасно розуміє: до президентських виборів організувати референдум просто неможливо. Однак, до референдуму апелює багато хто, з острахом оглядаючись на Білокам’яну. І саме тут ховається той самий «диявол, що в деталях».

Я не переконаний, що під час голосування за закон про зміни до Конституції стосовно стратегічного курсу України він так само легко набере 300 голосів. Це нині проголосували дружно, бо постанова лише скоригувала порядок денний сесії. Та ще й Конституційний суд попереду. 

Але до чого тут «диявол», про якого мовчать усі – і прибічники президента і його противники. Перші, тому що якось незручно говорити: «А якщо переможе інший кандидат…», другі – аби отого «диявола» сховати подалі від людей. Бо суть полягає в тому, що сьогодні, за нинішнього складу парламенту, триста голосів для прийняття змін до Конституції знайдуться. А якою буде Верховна Рада після парламентських виборів, не скаже ніхто. Однак, і за можливого входження до неї значно більшої кількості проросійських депутатів, ніж сьогодні, на що сподівається безпосередньо господін Путін, у ній не набереться триста проросійських голосів, щоб повернути нам «позаблоковий статус». Тому зміни до Конституції необхідно приймати зараз. Щоб знову не опинитися у «тайожному союзі». А чи це передвиборчий хід президента, чи ще один крок у напрямку до цивілізованої Європи, не так уже й важливо.

Як народні депутати голосуватимуть за зміни до Конституції, побачимо вже незабаром. І дізнаємося, хто з них 20 вересня не лукавив, по-справжньому хоче бачити Україну європейською, а хто і чому «утримався», як наприклад той же Литвин, Сергій Тарута і несподівано для мене Віктор Чумак. Скористаймося нагодою – результати поіменного голосування відкрито публікуються на сайті Верховної Ради. Це стане для усіх нас своєрідним майстер-класом перед початком парламентських виборів.

P.S.  До речі, наші депутати, від Кіровоградщини, голосували за постанову одностайно.


 

387 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.