ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Чи буде у нас «Тепле місто»?

Чи буде у нас «Тепле місто»?

Днями у Києві стартував проект створення  громадського ресторану Urban Space 500 – соціального підприємства, співвласниками якого стануть 500 соціальних інвесторів, які безповоротно вкладуть у проект по  одній тисячі доларів. Планується, що заклад буде відкрито у  цьому  році. 80 % згенерованого прибутку ресторану спрямовуватиметься на громадські некомерційні проекти для Києва. Окрім ресторану та майданчика для подій, Urban Space 500 матиме радіостудію Urban Space Radio.

Подібний заклад уже два роки діє в Івано-Франківську.  Ініціатор цієї справи Юрій Филюк назвав його «Тепле місто». Тепер це громадська  платформа. Вона та ті, хто її підтримує - ГО «Інша Освіта» та «DRUZI Cafe & Bar» започатковують втілення ідеї  і у столиці.

Як діє «Тепле Місто» у Івано-Франківську? Тут поєднано ресторан, безкоштовний подієвий майданчик, крамницю та книгарню, радіостудію Urban Space Radio. Засновники ресторану - 100 меценатів, а чистий прибуток від його діяльності генерується на розвиток проектів для Івано-Франківська. За два роки існування Urban Space 100 було підтримано 38 проектів на суму 594 820 гривень, там  відбулося майже 500 подій. Urban Space 100 отримав 200 запитів з інших міст на втілення цієї моделі.

Одна із співвласників Urban Space 500 (Київ), Яна Ібрагімова так прокоментувала свій крок:«У моєму розумінні, Urban Space як ідеологія – це частина ментальної реформи України. Від патерналізму до  пасіонарності, де ми самі  відповідальні за те, що думаємо,  робимо і як живемо. Від очікувань до дій, від  пільг  до  відповідальності».

Urban Space 500 буде доступним і за  цінами, і  для людей з обмеженою мобільністю, дружнім для різноманітних освітніх і культурних заходів та демократичним для різних стилів використання - від обіду до робочих зустрічей чи самотніх посиденьок з книжкою.

Юрій Филюк, керівник платформи «Тепле Місто»: «Одна з базових цінностей платформи ​«Тепле Місто» - відкритість. Ми завжди ділимося своїм досвідом, якщо він може бути комусь корисним. Urban Space 100 виявився крутою соціальною інновацією з гарним ефектом для міста. Ми отримали понад 200 заявок на відкриття подібних просторів в інших містах. Отож, ми розробили соціальну франшизу для проекту, яка передбачає передачу досвіду громадським платформам в інших містах, де вони за нашою моделлю намагатимуться об'єднати потрібну кількість соціальних інвесторів, підбиратимуть локальну управлінську ресторанну компанію, запускатимуть простір з подальшим його адмініструванням».

Тож, чи змогли б ми у нашому місті втілити таку ідею? Варіантів майданчиків для неї може бути багато. І нам, як і Івано-Франківську, очевидно, було б досить ста соціальних інвесторів.  Чи знайдуться вони? 

А так хочеться «Теплого міста»…

Фото - "Тепле місто" та http://rodovid.me

1707 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.