ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Безвіз у дії: Кропивницький вимір

Безвіз у дії: Кропивницький вимір

Українці чекали безвізового режиму понад два роки і от нарешті переломний момент в історії українсько-європейських стосунків настав – 11 червня 2017 року Україна отримала статус, що дозволив громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн ЄС без попереднього звернення до посольства. РК вирішив дізнатись у кропивничан, як безвіз працює на практиці.

Головною вимогою безвізу стало оформлення біометричного закордонного паспорту. У Кропивницькому такий паспорт можна отримати в управлінні ДМС у Кіровоградській області, що на Єгорова, 25-а. З початку червня черги там були чималі.

«Попит був збільшений після 11.06 десь у 2 рази. Влітку 2017 року до підрозділів Управління Державної міграційної служби (УДМС) України в Кіровоградській області звернулось оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон 19632 особи. Цьогорічне літо стало рекордним щодо оформлення закордонного паспорта», - повідомила Інна Захарова, головний спеціаліст зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ УДМС України в Кіровоградській області.

Літом людей побільшало і в аеропортах.

«Найбільше літали у період відпусток. Наш прогноз: почне зростати кількість користувачів безвізу вже наступного року, бо люди будуть далі отримувати біометричні паспорти», - Андрій Демченко, керівник прес-служби Державної прикордонної служби України

Потім кількість бажаючих «випити фантастичну каву у Братиславі або полетіти лоукостом до Варшави, або відвідати Віденську оперу» (з промови Президента України Петра Порошенка – прим. автора) поступово стабілізувалась і черг в державних органах міграційної служби та на летовищах поменшало.

«Протягом вересня з питань оформлення біометричного закордонного паспорта звернулось 4487 осіб (у серпні 6131). спостерігається деякий спад ажіотажу», - Інна Захарова, головний спеціаліст зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ УДМС України в Кіровоградській області.

Кропивничани радіють змінам, що відбулись у галузі подорожей.

«Після прийняття безвізового режиму я одразу відвідала Німеччину. Прикордонна служба Німеччини вельми привітно зустрічає громадян України і з радістю пускає українців до своєї країни . Українські прикордонники теж всіляко сприяли комфортній поїздці, сервіс на висоті – все дуже швидко й мило. Ще один приємний момент – з безвізом покращилась якість авіаліній в цілому, додалась можливість онлайн-реєстрації. Я задоволена, що не витрачала час в живій черзі», - Ольга Мельничук, лікар-інтерн анестезіолог. 

«Вкінці літа ми з родиною відвідали Італію по безвізу. Спочатку трохи хвилювались, що щось піде не так. Але поїздка пройшла комфортно. Прикордонники дуже привітні. Нам усе настільки сподобалось, що наш син Глєб навіть готує фотовиставку «Безвіз»», - Світлана Сисоєва, кропивничанка.

Але є й люди, які висловлюють своє обурення з приводу реалізації безвізу. Головною проблемою залишаються значні відтермінування видачі паспортів.

 «Якраз після безвізу у нас з’явилась нагода відвідувати подругу у Варшаві. Уже першою незручністю стало те, що безвіз діє лише за наявності біометричного паспорта. Якби не це – ми поїхали б ще в червні. Отже, ми подали всі необхідні для біометрики документи ще у 20-х числах липня, поїздку запланували на початок жовтня. Вже кінець вересня – паспортів немає. Поїздку зірвано. Ми вже вкотре впевнились: все, що робиться в цій країні, робиться для галочки, а не для нас, людей. Добре, що хоч авіаквитки не купували завчасно», - Ігор та Ольга Краснопольські, кропивничани.

А дехто навіть стверджує,що, окрім того, що паспорт було затримано, в ньому ще й вказали дату видачі «заднім числом».

«Подати документи було вкрай важко... Залативши ще у липні за пришвидшене виготовлення паспорта, подати документи вдалося лише на початку серпня», - розповідає Тетяна Ткаченко-Суханова на своїй сторінці у Faceвook .Тетяна разом з донькою Євгенією планували поїздку до Бельгії, а звідти й до Італії. При подачі документів жінка зазначала, що на руках вже має квитки (виліт 31 серпня - повернення 7 вересня). Після того Тетяна по декілька разів на день перевіряла на сайті Державної Міграційної Служби України стан виготовлення паспорта. Попри те, що дані  було персоніфіковано та передано на виготовлення до поліграфічного комбінату «Україна» вже понад два тижні, 29 серпня Тетяна дізналась, що паспорт ще не готовий.

«Не перестає дивувати цинізм ситуації. Повідомлення про можливість отримати паспорт я одержала 6-го вересня.Отримую на руки свій паспорт, відкриваю, а дата видачі вказана - 14 серпня, як і повинно було бути по пришвидшеній процедурі... Чому ж не вказали правдиву й достовірну інформацію..? От так все і відбувається «прозоро»... і ось такі зміни на краще...», - з сумом констатувала Тетяна.

Ще один кропивничанин Дмитро Якимчук опинився у схожій ситуації. Через проблеми з вчасною видачею документів хлопець не зміг відвідати міжнародний фестиваль «Sziget-2017», а процес оформлення його паспорта зайняв майже 60 днів. Дмитро зазначає , що при отриманні паспорта теж зафіксував у ньому недостовірну дату видачі: «А у паспорті написано «видано 26 липня»Ким і кому, якщо 19 серпня він ще не був надрукований?».

У міграційній службі Кропивницького ситуацію із затримкою видачі закордонних паспортів пояснюють  тимчасовим стрімким зростанням попиту на паспорти. "Спільно з Поліграфкомбінатом "Україна" намагаємося мінімізувати незручності через затримки видачі документів - міграційна служба обробляє всі звернення, що надходять на адресу гарячої лінії, натомість Поліграфкомбінат "Україна" здійснює закупівлю додаткового обладнання для персоналізації паспортів для уникнення затримок видачі у майбутньому», - коментує ситуацію Інна Захарова та додає:

«Ще раз застерігаємо - не слід планувати подорож за кордон не маючи на руках діючого паспорта, зокрема не купуйте авіаквитки без паспорта - це суперечить правилам авіаперевезень! Паспорт видається на 10 років, отже відкладати його оформлення на останній момент не варто!».

Також Інна зазначила, що штат працівників міграційної служби не збільшився - старим складом змогли прийняти удвічі більше бажаючих. Також відтепер робочі станції з оформлення закордонних паспортів працюють у всіх районах області - додала вона.

У Державній прикордонній службі України прогнозують зростання динаміки поїздок за кордон українців у найближчі роки та зазначають, що безвіз особливо не впливає на ці показники.


1193 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.