ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
25.10.2017 | 15:30

Батьки загиблого бiйця АТО з Кiровоградщини бiльше року не можуть домогтися статусу родини загиблого воїна

Батьки загиблого бiйця АТО з Кiровоградщини бiльше року не можуть домогтися статусу родини загиблого воїна

Уже більше року родина загиблого воїна АТО Олександра Сiмонова, 1993 року народження з селища Смолiне Маловискiвського району, не може отримати нi статусу родини загиблого вiйськовослужбовця, нi рiшення суду по справi вбивства їхнього сина. Боєць загинув 14 жовтня 2016 року i з тих  пiр батьки шукають справедливостi. Окрім того, Олександр та Марина Сiмонови не згоднi з висновками медичної експертизи. Про це вони повідомили сьогоднi, 25 жовтня, на прес-конференцiї 

Олександр Сiмонов загинув в зонi АТО, але не вiд ворожої кулi на передовiй, а у своїй вiйськовiй частинi вiд рук одного з товаришiв по службi. Того вечора беззбройний Олександр пiшов на пост №2, аби з’ясувати причини невиходу на радiозв’язок особового складу того посту. Разом з ним на пост пiшли Нiкiтiн М.О. та Полiщук I.М. Прибувши на мiсце, вiйськовi побачили, що старший сержант Гордiйчук А.Ф., що нiс того вечора службу разом з Дубом В.Й., перебуває у станi алкогольного сп’янiння. На зауваження Сiмонова Гордiйчук почав стрiлянину. На вимогу припинити протиправнi дiї «здiйснив прицiльну автоматичну стрiльбу зi стрiлецької зброї АКС-74 №4366762 в солдата Сiмонова О.О., зробивши не менше 7 пострiлiв та спричинивши йому вогнепальнi поранення, внаслiдок яких Сiмонов О.О. загинув на мiсцi», - йдеться в обвинувальному актi у кримiнальному провадженнi стосовно Гордiйчука Андрiя.

 Тоді ж загинув ще один солдат Iгор Полiщук. Пiд час вбивства вiн був на мiсцi подiй та намагався заспокоїти Гордiйчука, однак той застрелив i його. Михайлу Нiкiтiну вдалось втекти i пiзнiше вiн дав свiдчення, якi є в матерiалах справи.

За словами батьків, пiдозрюванi у вбивствi Дуб та Гордiйчук досi не понесли жодного покарання. Наразі Гордiйчук перебуває у СIЗО. 

«Дуба на другий день не стало у частинi, його не може та й не хоче розшукувати прокуратура для виклику до суду. За останньою iнформацiєю, вiн виїхав з областi. Зараз на Львiвщинi. Я думаю, що прокуратура не зацiкавлена його викликати», - розповів Олескандр Сiмонов, батько загиблого.

Батьки Олександра стверджують, що висновки експертизи, проведеної 17 жовтня 2016 року, не вiдповiдають дiйсностi.

«По-перше, вказано не «Олександрович», а «Олексiйович». По-друге, при описi тіла зробили помилки в зазначеннi зросту – замiсть реальних 190 см вказали 169 см. Крiм того даний хлопець є спортсменом, який нiколи не вживав спиртних напоїв i займався спортом, а в експертизi вказано 2,9 промiле спирту в органiзмi. Це взагалi незрозумiла експертиза й на даний час затягується судовий процес , поки що ми не домоглися ексгумацiї тіла, а це буде, оскільки за експертизою, не видно кого саме захоронили», - зазначила Олена Кочканян, помiчник адвоката.

Сімонови не можуть добитися правди саме через ігнорування ситуації військовою частиною, що на Луганщині. Маловискiвський вiйськкомат неодноразово робив запити на отримання документiв з вiйськової частини для забезпечення соцiального захисту членiв сiм’ї загиблого. 

«Близько десяти запитiв вже зроблено. Крiм того, щомiсяця робиться одна-двi доповiдi про те, що маємо проблемне питання. Згiдно постанови Кабмiну, для того щоб оформити одноразову виплату батькам, повинна вiйськова частина надати певний перелiк документiв. Ми доповiдаємо в Кiровоградський обласний вiйськовий комiсарiат , комiсарiат доповiдає в оперативне командування «Пiвдень». Вiдповiдi немає жодної», - повідомив Андрiй Лисенко, вiйськовий комiсар Маловискiвського РВК.

На даний час кримiнальне провадження розглядається у Рубiжнянському судi Луганської областi.

На думку батькiв загиблого та правозахисникiв, цю справу спецiально намагаються нiвелювати, аби не надати родинi загиблого воїна АТО вiдповiдний статус та грошовi виплати, а сьогоднi це майже 900 тис грн. 

«Щоб цi кошти не платити i експертизи пiдробляються, i суди вiдтермiновуються, i прокуратури бездiють, i вбивцi на свободi», - констатувала Олена Кочканян, помiчник адвоката.

Олександр Сiмонов звернувся до рiдних iнших загиблих воїнiв АТО з проханням в жодному разi не здаватись на шляху пошуку справедливостi. Подружжя Сiмонових також зазначило, що батьки вбитого Iгоря Полiщука не з’являлись на суд i не виходять з ними на зв’язок, тому про статус цiєї родини нiчого невiдомо.

Присутнiй на зустрiчi правозахисник Олександр Сосонський наголосив на тому, що випадок Олександра Сiмонова – не поодинокий. 

«Ця ситуацiя характерна. Військові на вiйнi знають, де їхнiй ворог, i розумiють, що мають робити. А коли ворог внутрiшнiй, то незрозумiло – з ким боротися, як боротися».

Сiмонови  сподiваються, що гучний розголос навколо намагань звинуватити їхнього покiйного сина в пиятицi та бiйцi у нетверезому станi, щоб потiм вiдмовитися вiд зобов’язань перед його родиною, стане поштовхом для багатьох посадових осiб таки замислитися над долею родини i не чинити перешкод у визначеннi їхнього статусу. 

304 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.