ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Автор книги «Братня навала» у Кропивницькому: «Ця війна закінчиться тоді, коли розпадеться Російська імперія»

Автор книги «Братня навала» у Кропивницькому: «Ця війна закінчиться тоді, коли розпадеться Російська імперія»

Такий і парадоксальний, і водночас логічний висновок зробив один з авторів книги про російсько-українські війни ХІІ-ХХІ століть «Братня навала» Віктор Брехуненко, презентуючи її в обласній  універсальній науковій бібліотеці імені Д. Чижевського.

Ця книга – наукова праця чотирьох істориків – Вячеслава Корнієнка, Михайла Ковальчука, Володимира Ковальчука та Віктора Брехуненка, але  водночас і  популярне видання, яке багатьом, хто й досі не розуміє (а таких в Україні немало), чому Росія проявила військову агресію щодо України, відкриває глибинні причини  нинішніх подій. Книга розвінчує кілька основоположних для Російської імперії міфів: те, що Росія і Україна – це єдина країна, так званий руський мір, і один народ; те, що українці нібито мають віковічну мрію об’єднатися з росіянами; те, що Росія начебто прийшла на порожнє місце, на дике поле і тільки після її приходу на цих землях розпочалась цивілізація; те, що у всіх бідах винен Путін, а не Росія та її народ  в цілому.

Московська експансіоністська політика, яка тільки посилювалась усі минулі віки, і сьогодні визначає  російсько-українську стратегію. Путін не придумав нічого нового, він тільки  переклав традиційні стратегії російських еліт на сучасний лад. Отож, щоб  отримати перемогу у нинішній війні, ми маємо  проаналізувати минулі поразки і перемоги (їх було немало, наприклад,  усе ХУІІ століття українці вигравали битви), що саме  нам заважало і що сприяло. Ця книга, як ніяка інша допоможе це зробити, вона містить відповідні карти, таблиці і написана без самоїдства, плачів, фаталізму.

Перша партія із загального тиражу п’ять тисяч екземплярів уже спрямована до наших військовиків,  її уже мають у кожній роті української армії.

Важливе завдання нової книги – акцентувати на тому, що це ніяке не АТО, а війна. Загальний історичний контекст не дозволяє у цьому сумніватися.

Презентант висловив сподівання на те, що під впливом подібних видань свідомість українців поступово змінюється. Улітку минулого року одне із соціологічних опитувань вперше показало, що нарешті більше 50 відсотків українців  розуміють і сприймають ту тезу, що ОУН-УПА відстоювали саме українські інтереси.

Віктор Брехуненко зазначив, що російські ідеологи, переконуючи весь світ, що українці – це ті ж росіяни, самі повірили цьому, і тому їхні стратегії тут не спрацьовують.  Але закони існування і розпаду імперій ніхто не відміняв. Якщо імперія не розширюється, вона занепадає.  На думку Віктора Брехуненка, жоденої перемоги у Чеченській війні Путін не отримав. Кадиров має на тій території  необмежену владу, а Москва фактично платить йому  данину, аби той підтримував видимість перемоги Росії. Тож агресія щодо України не від великої сили, а від безсилля. Першою мала бути Сирія, та Майдан сплутав карти Москві. Тож, не варто чекати, що вона сама добровільно дасть спокій Україні. Автор книги впевнений: нинішня російсько-українська війна закінчиться тоді, коли  розпадеться Російська імперія.  І чим більше буде стрункості, нордичного україноцентризму у свідомості українців, тим швидще це станеться.

Фото Олександра Виноградова

2019 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.