ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
16.03.2017 | 10:53

Андрій Табалов про судову справу: Жодної логіки у позовній заяві прокурора нема

Андрій Табалов про судову справу: Жодної логіки у позовній заяві прокурора нема

Сьогодні в Апеляційному суді відбувся розгляд апеляційної скарги прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури Володимира Солопова на постанову Ленінського райсуду від 15 лютого про закриття адмінпровадження у зв’язку із відсутністю складу правопорушення, у якому звинувачувався секретар міської ради Андрій Табалов. 

Суд першої інстанції закрив справу за звинуваченням у адмінправопорушенні під час процедури обрання секретаря міської ради на четвертій сесії міської ради Кропивницького, яка відбулася 23 вересня минулого року. Як писав раніше РК, більшість депутатів міської ради тоді проголосували за обрання секретарем ради депутата Андрія Табалова. Сам депутат брав участь у таємному голосуванні, але як потім повідомляв у коментарях ЗМІ, за себе не голосував.  

Проти зміни секретаря почали активно виступати декілька прихильників звільненого секретаря ради Сергія Бойка від «Радикальної партії Олега Ляшка». Деякі з них звернулися до обласного управління Нацполіції та заявили про порушення процедури голосування. Обласне управління захисту економіки при управлінні Нацполіції провело перевірку та склало адмінпротокол про порушення за ч.ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП. Зокрема порушенням вважають «неповідомлення про конфлікт інтересів під час голосування за включення до порядку денного 4-ї сесії міської ради Кропивницького питання про обрання секретарем міськради» та участь у процедурі таємного голосування за обрання секретаря міськради.

Сьогодні на засідання за головування судді Гончара прибули прокурор Кіровоградської місцевої прокуратури Володимир Солопов, секретар міськради Андрій Табалов, адвокат секретаря міськради Максим Тупало, ЗМІ. Також у підтримку Андрія Табалова прийшли люди, які голосували за нього на виборах.

Прокурор Солопов клопотав скасувати рішення суду першої інстанції та винести нову постанову про притягнення посадовця до адмінвідповідальності. Також суд долучив до матеріалів справи відеозапис сесійного засідання.

На засіданні заслухали пояснення Андрія Табалова і його адвоката. Як раніше у ЗМІ, так сьогодні і у суді посадовець повідомив, що правопорушення не вчиняв, а вказані в адмінпротоколі звинувачення є надуманими. За його словами, про конфлікт інтересів повідомив міського голову попередньо подавши заяву. Щодо голосування за включення питання про обрання секретаря ради, його голосування не є порушенням, а лише реалізацією законного права обирати. І як повідомляли свідки на суді першої інстанції, коли міський голова ставив на голосування питання обрання секретаря міськради, за процедурою прізвище кандидата на посаду не оголошувалося, адже кандидата вносить міський голова. Тому голосуючи за включення до порядку денного питання про обрання секретаря, Андрій Табалов, як депутат, не вчиняв правопорушення. Щодо безпосередньої процедури таємного голосування, згідно з поясненнями Андрія Табалова, за себе не голосував, тому порушення відсутнє.

Представник Андрія Табалова Максим Тупало повідомив суду, що обвинувачення закидає Табалову особистий інтерес при обранні на посаду секретаря, проте такі звинувачення безпідставні, адже право на отримання зарплати, яка передбачена у разі обрання, є законним правом будь-якої людини. 

Коментуючи апеляційну скаргу прокурора Андрій Табалов назвав її нелогічною і безпідставною. 

«Коли прокурор зачитував звинувачення, склалося враження, що він навіть не розуміється на процедурах голосування. Адже під час першого голосування, у якому я брав участь, мова йшла про включення до порядку денного питання обрання секретаря в принципі, а не моєї кандидатури. Щодо конфлікту інтересів, я подав відповідну заяву у не заборонений законом спосіб. На сесії було багато перерв, що дозволило надати міському голові таку заяву. Щодо імовірного конфлікту через отримання зарплатні, то я хочу сказати, що я ж не з вулиці прийшов, а раніше теж мав постійне місце роботи, де мав зарплату, навіть вищу, ніж зараз. А тому жодної краплі логіки в апеляційній скарзі прокурора немає. Це лише затягування справи і відволікання мене від роботи», - прокоментував посадовець. 

Суд заслухав пояснення сторін та оголосив перерву до 9.30 23 березня. 

493 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.