ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.06.2017 | 17:52

Андрій Табалов: Є натхнення втілити у Кропивницькому проект Центру соцпослуг «Прозорий офіс»

Андрій Табалов: Є натхнення втілити у Кропивницькому проект Центру соцпослуг «Прозорий офіс»

20 хвилин у черзі і питання, з яким громадянин прийшов до адмінцентру, поставлене на виконання – саме така мета проекту «Прозорий офіс», що стартував цього року в Україні. Перші Центри надання соціальних послуг, які спроможні надавати понад 200 послуг – від реєстрації бізнесу до оформлення субсидій, стартують у містах-мільйонниках. Другий етап – обласні центри. Яким може бути Соціальний центр у Кропивницькому, їздили ознайомлюватися до Харкова посадовці Кропивницької міської ради. 

Як ідеться на сайті харківського «Прозорого офісу», окрім широкого спектру послуг, що пропонуються громадянам, велика увага приділяється людям з обмеженими фізичними можливостями. На входах всюди встановлені пандуси або ліфти, є адаптовані санвузли. Для людей з вадами зору на дверях нанесені спеціальні візуальні позначення, а також є друковані матеріали, написані шрифтом Брайля, в яких можна ознайомитися з переліком послуг у центрах. Для людей з вадами слуху працюють адміністратори, які володіють мовою жестів. 

Секретар міської ради Андрій Табалов, який очолює робочу групу з підготовки проекту у Кропивницькому, розповів у інтерв’ю РК деталі реалізації майбутнього Соццентру. 

- Андрію Олександровичу, виконком погодив розміщення Центру у приміщенні Кібернетико-технічного коледжу. Чому саме тут? 

- Кабмін має певні вимоги, де повинні розміщуватися такі заклади. Зокрема, має бути зручна транспортна розв’язка, розташування у центрі міста, певні габарити приміщення, зручний функціонал для людей із особливими потребами. Таким вимогам відповідає це приміщення і вибір міського голови впав на нього. За його дорученням я очолив робочу групу, що займається розробкою проектно-кошторисної документації, концепцією та запуском Центру соціальних послуг. 

Вже проведено дві наради, де оцінено можливості цього приміщення, вивчається питання з орендарями. Також ми їздили до Харкова, де ознайомилися з роботою двох вже діючих Центрів. Звичайно, були позитивно вражені тим, як там організована робота і є натхнення зробити подібне у Кропивницькому. Думаю, громада міста виграє від цього дуже серйозно. 

Хочеться максимально швидко просуватися згідно зі свої планом, адже є держпрограма, що передбачає 50-відсоткову компенсацію вартості реконструкції. Це суттєво для міського бюджету і наше завдання – максимально швидко винести рішення на найближче засідання сесії, адже виконкомом питання вже погоджено. Виконавчі служби після затвердження мають почати працювати над проектно-кошторисною документацією. 

- Як вирішуватиметься питання з навчанням студентів? 

- Наразі у коледжі навчається близько сотні студентів. Не перший рік спостерігається катастрофічний недобір і це дуже засмучує, адже раніше заклад був досить престижним і популярним. Я вже провів зустрічі з викладачами і батьками студентів. Для мене це питання є болючим, адже сам є випускником коледжу. Його буде збережено, студентів і працівників переведуть на базу іншого закладу. Але об’єктивно, таке велике приміщення використовується нераціонально, частина студентів навчаються не на денній формі. Як представник міської влади, переконаний, що недоцільно використовувати таку гарну будівлю на 30-50%. Коледж буде переміщений, все погоджуватиметься з колективом для досягнення зручної для усіх форми. 

- Які послуги надаватиме «Прозорий офіс»? 

- У Центрі буде зосереджено понад сотню послуг. Мова йде й про послуги пенсійного фонду, Міграційної служби, управлінь у справах АТО, чорнобильців. Також туди буде переведено ЦНАП. Звичайно, земельні питання. Усе, що стосується роботи зі зверненнями громадян і соціальний блок, буде зосереджено там. На мій погляд, ідея дуже правильна. Сьогодні у приміщеннях Подільської і Фортечної районних рад існують такі територіальні центри, але умови там вкрай важкі.

- Яким може бути бюджет для запуску такого Центру? 

- Остаточно сума буде відома після виготовлення проектно-кошторисної документації. У Харкова на реконструкцію двох таких Центрів за цінами минулого року пішло близько 40 мільйонів гривень. Але там інші будівлі, дещо менші. Якщо теоретично наша будівля коштуватиме 20 мільйонів, і 50% ми можемо отримати з державного бюджету, то мова йде про 10 мільйонів. 

Також у нас є ідея розширити перелік тих послуг, що організовані у Харкові. Зокрема хочемо залучити такі комерційні структури як обленерго, міськгаз, різні банки, надати їм приміщення, аби населення могло зручно обслуговуватися в одній будівлі. Можливо, перелік послуг розширюватиметься. 

Ми запитували, чи було скорочення людей, у Харкові усі працівники перейшли до нової структури. За 2-3 місяці провели фахові і психологічні тренінги, щоб люди із посмішкою, конструктивно обслуговували громаду. І я скажу, їм це вдалося. Ми були в обох Центрах наприкінці робочого дня, враження дуже приємні. 

Фото з сайту Харківського Центру надання соціальних послуг

3415 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.