ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Андрій Табалов: Депутати показують ставлення не до мене особисто, а до громади

Андрій Табалов: Депутати показують  ставлення не до мене особисто, а до громади

Вже близько двох місяців поспіль частина депутатського корпусу відверто блокує роботу міської ради. Причини й вимоги, часто з абсурдними аргументами, викликають невдоволення не лише в депутатському корпусі, а й у активної громади. Коли депутати запрацюють і які наслідки можуть бути від небажання депутатів відвідувати засідання сесій, дізнавались у секретаря Кіровоградської міської ради Андрія Табалова.

- Андрію Олександровичу, яка ситуація у депутатському корпусі на сьогодні? Вдалося знайти компроміс у поглядах на роботу міської ради, на розгляд питань під час сесії?

- На жаль, поки ситуація не змінилася. Як мінімум, жодних кроків до цього від так званої опозиції я не бачу. Ця частина депутатів досі не відвідує засідання комісій і не розглядає жодних питань, які готуються до сесії. Їхня політична гра зайшла надто далеко. Для депутатів, які обиралися громадою, відповідальності перед  обов’язковими до виконання законами вже не існує. А у мене – людини, яка тривалий час працювала на виробництві, у великих компаніях, має досвід роботи депутата міської, обласної і Верховної рад – зовсім інше сприйняття й розуміння того, як треба працювати на громаду. Але я продовжую звертатись до депутатів із проханням почати працювати. І роблю це не кулуарно, як дехто очікує, а в публічній площині. Влада має бути прозорою і відкритою. До речі, нашому місту присвоїли перше місце в рейтингу прозорості серед інших міст України, який складали впливові громадські організації національного масштабу. А це показник того, що наша влада працює правильно. Тому нарікання певних депутатів чи ЗМІ у цьому питанні абсолютно безпідставні. Працюватимемо далі і, сподіваюсь, що примусити чи попросити депутатів працювати візьметься громада, яка їх обирала. Всі говорять про кризу, але ніхто не намагається її подолати. Якщо депутатам якісь питання не подобаються – хай не голосують за них, роблять свої пропозиції, ставлять конструктивні вимоги, але приходити на сесійні засідання вони зобов’язані. А поки ми бачимо, як депутати надсилають в апарат ради довідки про хворобу чи відрядження, самі ж під час проведення сесії влаштовують прес-конференції і виступи перед журналістами. Про яку моральність тут можна говорити, коли вони просто обманюють своїх виборців і маніпулюють думкою громадськості. Я ж хочу, щоб міська рада працювала конструктивно і, сподіваюсь, що чекати залишилося недовго.

- Ні для кого не секрет, що частина депутатів навмисне не ходить на сесії лише задля того, щоб створити враження про неспроможність вас, як секретаря міської ради консолідувати депутатів. Як ставитесь до цього ви особисто?

- Я ставлюсь до цього дуже просто. Депутати показують ставлення не до мене особисто, а до громади. Мені, як секретарю міської ради, треба вирішувати не мої власні питання, і не питання міського голови чи окремих депутатів, а питання звичайних людей – надання матеріальної допомоги, фінансування ліків, деяких пільг, виділення земельних ділянок учасникам АТО, важливі економічні питання…

- Попри неявку на останнє засідання майже половини депутатів, міський голова взяв на себе відповідальність все ж таки її провести у складі 22 присутніх обранців. Це був вимушений крок? Чим загрожує депутатський бойкот місту і звичайним людям?

- Звичайно, це був вимушений крок, зроблений під тиском громади. Адже на порядку денному були не просто важливі питання, а питання життя і смерті. Були присутні активісти, які говорили про них. Міський голова по-іншому просто не міг зробити, і я з ним абсолютно погоджуюсь і підтримую його. Він взяв на себе дуже серйозну відповідальність, прийняв сміливе рішення, і громада повинна бути вдячна за це. Так, ці рішення можуть оскаржити в суді, але, хто може таке зробити? Хто може опротестовувати в суді питання виділення матеріальної допомоги людям, які можуть померти? Але деякі депутати показали себе не з кращого боку і, я не здивуюсь, якщо два чи три депутати наважаться зробити позов. Але на мою думку, для них це буде ганьбою на все місто. Одна справа, коли щось робиться для громади, а інша – для якихось ілюзорних системних зрушень, які не зрозумілі навіть їхнім політичним силам. Я думаю, що навіть одне врятоване життя варте того, щоб прийти на сесію.

- На коли планується наступне засідання сесії і який плануєте вихід із ситуації? Міська рада не може ж постійно перебувати у конфронтації...

- Будемо працювати безпосередньо з громадою. Тому що у кожного з депутатів є виборці, вони давали завдання своїм обранцям, давали завдання не блокувати сесію. Вони давали завдання вирішувати питання. Я також був колись в опозиції, але жодного разу ми не вдавалися до таких безвідповідальних кроків. Ми просто терпляче і серйозно намагалися ставити свої питання, наполегливо працювали. Апелювали до міського голови, до заступників і, таким чином, добивалися свого. Тільки терпіння і наполеглива праця. Депутати повинні демонструвати конструктив. Ми повинні налагодити зв’язок між громадою і депутатами, які, на мій погляд, відірвалися від землі і відчувають себе у великій політиці. Вони, мабуть, подивилися на своїх лідерів у Верховній Раді… Саме тому я й не пішов другий раз у Верховну Раду, тому що політика там відірвана від реалій, від простого українця. А нам треба бути ближчими до простих людей. Про це ми будемо постійно і наполегливо нагадувати депутатам, поки вони не схаменуться і не зрозуміють, що в сесійній залі потрібно працювати.

- Робота займає багато Вашого часу… Як Ви відсвяткували Великдень?

- Для моєї дружини Великдень – це найкраще свято. Вона його любить навіть більше, ніж Новий рік. Ми завжди його проводимо в сімейному колі, разом з донькою. Ходимо до церкви, а після цього моя дружина готує смачні страви до святкового столу. Словом, як усі християни, тішимося з того, що у нас є сім’я і ми любимо один одного.

2427 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.