ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
11.11.2017 | 15:29

Андрiй Табалов: Аварiї траплялися i траплятимуться, але вiд них не повиннi страждати кропивничани

Андрiй Табалов: Аварiї траплялися i траплятимуться, але вiд них не повиннi страждати кропивничани

На черговому  Днi депутата, що пройшов у мiськрадi  порушувалися питання тепло- та газопостачання в мiстi. Особливо вони актуальнi пiсля аварiї на газопроводi, що мала мiсце в обласному центрi i яка на тривалий час залишила без газу та тепла значну частину мiста й довколишнiх населених пунктiв. Про це iдеться на сайтi «З перш уст».

«Усiх нас цiкавить, чи не повториться подiбна ситуацiя найближчим часом  i, головне, – що ми всi: влада, газiвники, теплогенеруючi господарства, маємо зробити, аби унеможливить подiбнi аварiї взимку», – наголосив головуючий секретар мiськради Андрiй Табалов.

Своє бачення причин i наслiдкiв пошкодження виклав заступник директора ДП "Кiровоградтепло" ТОВ "ЦНТI УНГА" Анатолiй Таран.

«З початку сезону ми лiквiдували вже 31 пошкодження трубопроводiв. Усi вони оперативно усунутi. Велика кiлькiсть поривiв пов'язана з морально застарiлим обладнанням. Його  замiна потребує чималих iнвестицiйних вкладень», –  наголосив пан Таран.

Принагiдно вiн поскаржився на бюрократiю в процесi ремонтних робiт. Бiльш  злагоджена робота всiх iнженерних служб мiста значно прискорювала б лiквiдацiю аварiй, у разi їх виникнення.

Депутата Олега Краснокутського промова Тарана не переконала.

«Хiба не можна вчасно ремонтувати? Чому люди, якi не мають заборгованостi перед вашим пiдприємством, мають страждали? Чому в дитячих садках по 14 градусiв тепла, а вихователi повиннi  дбати про те, як їм обiгрiти дiтей, коли мiсто з вами розраховується за наданi полуги вчасно? I ще багато в мене таких «чому», – доволi емоцiйно виступив пан Краснокутський.

Вiн порадив тепловикам, якщо тi не справляються з функцiєю надання якiсного теплопостачання – вiдмовитися  вiд неї.

Про труднощi «Кiровоградгазу» депутатiв поiнформував  голова правлiння ВАТ  Олександр Гладкий. Мовляв,  жодного пункту з дозвiльного перелiку для початку ремонтних робiт тепловики не дотрималися.  Вiн порадив «народним депутатам – термiново  врегулювати стосунки мiж споживачами та «Кiровоградгазом», а також вирiшити проблему заборгованостi перед НАК Нафтогаз».

На запитання ж Андрiя Табалова та депутатiв, чи були прорахунки газiвникiв у тому, що лiквiдацiя аварiї тривала так довго, – прямої вiдповiдi не прозвучало. 

«Наш технiчний директор запевнив, що все правильно», зазначив пан Гладкий. А на запитання «Скiльки часу  вiдводиться на лiквiдацiю аварiї?», депутати почули, що «Процес запуску газу дуже тривалий. Я не технiчний експерт. Ми дiяли у вiдповiдностi до чинного законодавства».

Заступник мiського голови Олександр Мосiн визнав, що «мiсто має застарiлу мережу теплопостачання». Тож нинi влада працює над тим,  щоб її модернiзувати.

Начальник спецiнспекцiї мiськради Андрiй Максюта наголосив, що всi землянi роботи слiд поводити за погодження зi спецiнспекцiєю, тодi, мовляв, i проблем буде менше.

«Iснують карти пiдземних комунiкацiй, i немає проблеми  у тому, щоб вони були на мiсцi робiт у робiтникiв. Але коли пошкодили газопровiд, до спецiнспекцiї нiхто не звернувся з повiдомленням про ремонтнi землянi роботи, екскаваторник узагалi перший день працював», – зауважив пан Максюта. 

«Аварiї траплялися i траплятимуться, але вiд них не повиннi страждати мiстяни, їм нецiкавi адмiннюанси, над цим треба працювати. Ми розумiємо, що в країнi всi комунiкацiї дуже застарiлi. Тому найперше – нам треба декомунiзувати елементи iнфраструктури й комунiкацiї. Вони всi будувалися ще в Союзi. Їх треба змiнювати. А для того,щоб максимально швидко усувати подiбнi ситуацiї, потрiбна злагоджена робота всiх гiлок влади та комунальних пiдприємств рiзної форми власностi», – наголосив Андрiй Табалов.
421 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.