ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Андрій Надєждін: Тут мистецтвознавцям пояснювати нічого, тут усе прекрасно

Андрій Надєждін: Тут мистецтвознавцям пояснювати нічого, тут усе прекрасно

Це, звичайно, прикро, але такий світ: у середовищі творчих людей завжди присутня заздрість, котра часом виливається, навіть, у ворожість. Ми знаємо, як люто ненавиділи одна одну дві прекрасні актриси радянського театру і кіно Любов Орлова та Віра Марецька, знаємо як… Хоч навіщо усе це нам знати? 

Ми захоплено читаємо талановиту поезію,  співпереживаємо разом із героями, створеними на екрані, слухаємо чарівну музику і милуємося полотнами, не заглиблюючись у подробиці  взаємовідносин між митцями. Вони для нас – тільки поети, актори, композитори, художники. Заздрість – то інший бік медалі, на який нам краще не заглядати. 

А от у Сергія Шаповалова, здається, заздрісників взагалі не існує. Такий він сонячний чоловік, і мистецтво його сонячне, добре. Тож на його виставку прийшли навіть ті колеги, котрих я рідко бачу на інших вернісажах. Поздоровили із днем народження, і з чудовою експозицію, яку він представив шанувальникам образотворчості.

2008-го року в Києві вийшов журнал-альбом із серії «Художники України», присвячений творчості Сергія Шаповалова. Мені випало писати до нього передмову. Шаповалова я назвав «Поетом степової райдуги». Дещо пишномовно, але як було знайти іншу характеристику, коли його полотна просто таки буяли всіма кольорами світу. Тоді я про нього написав: «Шаповалов поет, котрий оспівує ту веселку барв, яка одвіку грає у його степовому краї. Відчувати красу природи, її живу і неповторну душу дано далеко не кожній людині. Ми маємо завдячувати Сергію Гавриловичу, що він відкриває нам очі на те, повз що ми так часто проходимо незрячими».

Художнику було сорок, і він був на піднесенні. Упізнаваний автор, постійний учасник місцевих та загальноукраїнських виставок, його полотна вже бачили Москва (на «Днях української культури») і Нью-Йорк («Інтер-Експо 2002»), персональна виставка експонувалася в Іспанії (Гвадалахара). І всюди квіти , квіти, квіти – прекрасні  квіткові натюрморти. Ні, він писав не тільки їх. У його доробку вже був ряд робіт історико-поетичної тематики –  «Козацька слава», «Чумацькі мари»», української звичаєвості  –  «Добрий вечір, щедрий вечір». Улюбленим, поряд із натюрмортом, став пейзаж, особливо міський. Були прекрасні кримські краєвиди. Але квіти не полишали Шаповалова, їх зображення особливо захоплювало шанувальників. В один час, коли, за словами його колеги, тема квітів поглинула художника, у мене, навіть, виникла тривога: чи не «спишеться» він на них. Тривога була марною. Його «Півники на червоному тлі», «Півонії на синьому», «Чарівні квіти» 2010-х років такі ж свіжі, такі ж неповторні, як і «Медуниця» 1995-го чи «Півонії» 2007-го. 

Днями заслуженому художнику України Сергію Гавриловичу Шаповалову виповнилося сімдесят п’ять. Здається, він ніскільки не змінився, хіба що борода й вуса посивіли. Так само енергійний, працьовитий, сповнений творчих планів і задумів. Так же безпосередньо сприймає оточуючу красу і дарує її нам. Близько тридцяти полотен, виставлених в обласному художньому музеї являють собою творчу ретроспекцію  художника. Роботи Шаповалова доповнюють каталоги, публікації, світлини, котрі знайомлять із творчою і життєвою конкретикою художника. Що ж до творів, представлених на виставці, то заслужений художник України Андрій Надєждін при її відкритті сказав коротко: «Тут мистецтвознавцям пояснювати нічого, тут усе прекрасно».

240 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.